Deti stratenej generácie

Autor: Tomáš Petrík | 28.2.2013 o 13:44 | Karma článku: 10,39 | Prečítané:  1835x

Dostal som nedávno reakciu na jeden z mojich článkov, že minulá generácia spravila niekde chybu, keďže sme všetci takí nejakí rozmaznaní a chlapi nie aby sa starali o deti a ženu ale bývajú v mama hotely až do štyridsiatky.

Budem sa snažiť parafrázovať svoj uhol pohľadu takým sedliackym rozumom – ako to vnímam ja ako mladý, neskúsený šuhaj, ktorý v každom prípade radšej nech drží hubu, lebo ešte nevyrástol a je ešte veľmi mladý na to, aby veci hodnotil a komentoval.

Milá minulá generácia, čo ja viem, či ste spravili chybu alebo nie? Skúste si to ale porovnať s nami. Dnešný mladý človek na Slovensku musí byť  neskutočne psychicky silný aby zvládol ten každodenný nátlak spoločnosti a rodiny. Len si to skúste predstaviť tie každodenné prednášky: hľadaj si prácu, máš titul ale nemáš robotu, načo ti bola vysoká škola prípadne choď na vysokú školu, zmizni do zahraničia keď tu nie je robota. V porovnaní s Vami to bolo asi tak, že pracovať musel každý a teda každý dostal bývanie – to znamená, že vy ste boli tí rozmaznávaní a možno my s Vami ak sa niekto vyjadrí , že dnešná generácia je rozmaznaná. Nie dnešná generácia je sčasti skutočne silná, a keď už nevládze zvládať ten zmätok, ktorý v systéme nastal – tak utečie do zahraničia, stiahne sa doma pri rodičoch a malému percentu sa ujde lepšia práca na Slovensku, tomu  druhému percentu zostanú brigády v nákupných centrách, prípadne zberanie jahôd počas leta niekde v Taliansku.  Sme pritlačení k múru a dostali sme sa do bezvýchodiskovej situácie, kedy v porovnaní s vami, utekáme odtiaľ, strávime desiatky hodín písaním emailov do prípadných prác, telefonujeme, obraciame sa za každou drobnou a jasné, niekde sa stala chyba, len neviem či to je tým rozmaznávaním alebo to pramení z niečoho iného.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?