Deti stratenej generácie

Autor: Tomáš Petrík | 28.2.2013 o 13:44 | Karma článku: 10,39 | Prečítané:  1827x

Dostal som nedávno reakciu na jeden z mojich článkov, že minulá generácia spravila niekde chybu, keďže sme všetci takí nejakí rozmaznaní a chlapi nie aby sa starali o deti a ženu ale bývajú v mama hotely až do štyridsiatky.

Budem sa snažiť parafrázovať svoj uhol pohľadu takým sedliackym rozumom – ako to vnímam ja ako mladý, neskúsený šuhaj, ktorý v každom prípade radšej nech drží hubu, lebo ešte nevyrástol a je ešte veľmi mladý na to, aby veci hodnotil a komentoval.

Milá minulá generácia, čo ja viem, či ste spravili chybu alebo nie? Skúste si to ale porovnať s nami. Dnešný mladý človek na Slovensku musí byť  neskutočne psychicky silný aby zvládol ten každodenný nátlak spoločnosti a rodiny. Len si to skúste predstaviť tie každodenné prednášky: hľadaj si prácu, máš titul ale nemáš robotu, načo ti bola vysoká škola prípadne choď na vysokú školu, zmizni do zahraničia keď tu nie je robota. V porovnaní s Vami to bolo asi tak, že pracovať musel každý a teda každý dostal bývanie – to znamená, že vy ste boli tí rozmaznávaní a možno my s Vami ak sa niekto vyjadrí , že dnešná generácia je rozmaznaná. Nie dnešná generácia je sčasti skutočne silná, a keď už nevládze zvládať ten zmätok, ktorý v systéme nastal – tak utečie do zahraničia, stiahne sa doma pri rodičoch a malému percentu sa ujde lepšia práca na Slovensku, tomu  druhému percentu zostanú brigády v nákupných centrách, prípadne zberanie jahôd počas leta niekde v Taliansku.  Sme pritlačení k múru a dostali sme sa do bezvýchodiskovej situácie, kedy v porovnaní s vami, utekáme odtiaľ, strávime desiatky hodín písaním emailov do prípadných prác, telefonujeme, obraciame sa za každou drobnou a jasné, niekde sa stala chyba, len neviem či to je tým rozmaznávaním alebo to pramení z niečoho iného.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mika svoju kapacitu podľa SNS vyčerpal. Nahradiť by ho mohol Rezník

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.


Už ste čítali?