Ženy - "krása je mocná, peniaze sú všemocné"

Autor: Tomáš Petrík | 27.2.2013 o 23:09 | (upravené 28.2.2013 o 8:22) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  755x

Aby som uviedol veci na správnu mieru a nebol predmetom množstva kritík, účelom toho článku nie je poroznášať si na jazyku moje známe a podobne, chcem len okomentovať istú záležitosť zo svojho uhla pohľadu maximálne napospol.

 

Neviem čím to je, ale čím dlhšie žijem na tomto svete uvedomujem si ten všeľudský hlad po peniazoch z každého boku.  Za peniaze síce žiadna láska ako sa vraví, ale obzvlášť v mojom regióne – v tej najvýchodnejšej časti Slovenska kde spoznávam množstvo ľudí , obzvlášť kopec žien , dievčat by si takmer každá pre bohatého chlapa dala koleno prevŕtať a je to patrične vidieť, cítiť. No nie len tu - stačí sa pozrieť na slovenskú " smotánku " .

A tak sa pýtam, kde sa podeli skutočné hodnoty v živote, ak nejaké niekedy boli aj keď toto všeobecné klišé zaznieva momentálne určite v nejednej taverne po piatom poháriku nalievanej borovičky.  Jedno zo škótskych prísloví hovorí, že pekná žena bez peňazí je ako pekná izba bez nábytku. Čo sa celý svet už dočista zbláznil a má to korene ešte v ďalekej minulosti? Občas mám pocit, že sa nechcem podieľať na tomto kolektívnom šialenstve nazvanom život a celého projektu bez väčšieho zmyslu. Mladí ľudia, a tiež to pozorujem tu východnejšie, a tým východnejšie myslím celé Slovensko,  naskočili na zaujímavý systém vysokoškolského ošiaľu a akejkoľvek výnimke je jasne dávané najavo, že ja som ten človek s titulom – ten vzdelaný ( predsa s titulom sa ľahšie aj motyka drží ako mi jedna známa odôvodnila štúdium sociálnej práce ). A tak som sa nakoniec zrejme tiež zbláznil a tiež si podal prihlášky na vysokú školu, ktorej síce odbor nie je len taký aby sa nepovedalo, ale mám s ním aj patrične nejaký plán. Ale čo ja viem, čo si o tom myslieť? Som zmätený – určite nie som človekom, ktorý sa chystá zmeniť svet, ani žiaden reinkarnovaný Ježiš Kristus – v každom prípade, ma celá táto záležitosť doslova desí a nemám z toho dobrý pocit. A aby som nezačal o jablkách, pokračoval o hruškách a na záver sa spýtal koľko váži slnko – chcem len dodať, že to čo nás učili v škole, možno tie akože základné princípy morálky -  ako sú vety: Peniaze nie sú všetko a všetci sme si rovnocenní , je v súčasnom svete a teda aj minulom obrovská lož, ktorá síce má dobrú vôľu vychovávať novú generáciu v lepšom duchu, ale pri súvekom, terajšom trende to proste neplatí.

Popiera to len základný fakt prečo je na svete určitý počet kást alebo vrstiev, večné sortírovanie od bezdomovcov až po ľudí na najvyššom poste a otázka prečo si tak prezident nejde poklábosiť  s tým bezdomovcom, ktorý žobre pri prezidentskom paláci.  Peniaze sú všetko  a hlavne vytvárajú veľký pocit autority jak v cirkvi, v politike , v štáte tak medzi ľuďmi vôbec a čo je na tom najsmutnejšie je skutočnosť, že peniaze pre mohli aj lásku ako takú.  Teológ by povedal: „ Boh je láska“ – teda láska sama o sebe je azda božstvo ako také. Nietze by povedal : „Boh je mŕtvy... A my, zabili sme ho my“.  Dodám, že účelom tohoto článku je poukázať na práve ten smutný a nezmeniteľný fakt ako peniaze ničia vzťahy medzi ľuďmi, partnermi ....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?